Home » Seminaria » Ogólnopolskie spotkanie Koła Seniorów

Ogólnopolskie spotkanie Koła Seniorów

W dniach 27-28 czerwca 2023r. odbyło się spotkanie Krajowego Klubu Seniorów (KKS) połączone z seminarium techniczno-szkoleniowym pt.: „Nowoczesność i ekologia w budowie i utrzymaniu pojazdów szynowych”.

Uczestniczy zostali przywitani przez Pana Leszka Sucheckiego – Przewodniczącego Krajowego Klubu Seniora oraz Pana Jana Firlika członka Zarządu Krajowego i Prezesa Oddziału SITK w Poznaniu.
W spotkaniu wzięło udział 22 członków Klubów (Kół) Seniora z ośmiu Oddziałów SITK.

W trakcie spotkania Seniorzy zwiedzali Fabrykę Pojazdów Szynowych H.Cegielski Poznań oraz uczestniczyli w seminarium. Posłuchać mogli m.in. na tematy: – opracowanie metod doboru elementów napędu wodorowego,
– wdrożenia narzędzi doboru parametrów pojazdu szynowego ze szczególnym uwzględnieniem innowacyjnych źródeł zasilania, – opracowania innowacyjnego systemu utrzymania pojazdów szynowych z wykorzystaniem narzędzi technologii 4.0.
Po zakończeniu seminarium Seniorzy mieli okazję przejechać zabytkowym składem tramwajowym najnowszą trasą linii tramwajowej do Naramowic.
Późnym popołudniem odbyła się uroczysta kolacja.
Następnego dnia uczestnicy udali się Kolejami Wielkopolskimi na wycieczkę do Punktu Utrzymania Taboru w Wągrowcu i zapoznali się z jego nowoczesnym wyposażeniem. Po wspólnym posiłku skończyli tym swój pobyt.
Seniorzy wrócili zadowoleni.